Sepetim ( 0 )
Kategoriler

kombi alana bedava seyahat seyahat kampanyası

ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK KOMBİ ÜRETİCİLERİNDEN BAYMAK MÜHTEŞEM KAMPANYALARA DEVAM EDİYOR 10.01.2015 TARİHİYLE 31.01.2015 TARİHLERİ ARASINDA İDEE KOMBİ ALAN MÜŞTERİLERİ ARASINDAN YAPILACAK ÇEKİLİŞLE 10 ŞANSLI MÜŞTERİYİ HOLLANDA TÜRKİYE MAÇINA BEDAVA GÖTÜRÜYOR.HAYDİ BAYMAK İDEE KOMBİ ALMAYA HOLLANDA TÜRKİYE MAÇINI BEDAVAYA İZLEMEYE DETAYLI BİLGİ ve en UCUZ kombi fiyatları www.spotkombi.com da, KOMBİ VE KOMBİ FİYATLARINDAKİ EN SON KAMPANYALARI www.spotkombi.com ögrenip sizde en ucuz kombi fiyatları na ulaşabilirsiniz.Bununla birlikte MUHTEŞEM HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.AYRICA ÜLKENİN ÖNDE GELEN BASIN KURUMLARINDANDA KOMBİ KAMPANYALARINI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. 

Kombi Alırken En Dikkat Edilen Unsur Kombi Fiyatları

Kombi alırken dikkat ediyoruz bir çok özellik bir  çok marka seçeneği karşımıza çıkıyor bunların yanı sıra en önemli unsur bütçemiz ve kombi fiyatları , Kombi fiyatlarında en önemli kriterler yerli ve yabancı markalar arasındaki fiyat farklılıkarının bizi yanıltması olabiliyor.Örnek verirsek yerli üretim olan eca kombiler , kombi fiyatları bakımından ithal olan kombi markası vaillanttan daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Bugun Vaillant kombi de bulabileceğimiz bir çok özellik eca kombinin modellerinde de mevcuttur. Bu durum dikkate alındığı zaman daha az ödeme yaparak aynı verim ve özelliklere sahip bir kombi alabiliriz.Bu durumda kombi fiyatları en dikkat edilen unsur olmakta haklılık kazanıyor, bizde tüketicilere dairelerinize uygun ,en ucuz kombiyi tercih etmenizde bir sakınca olmayacaktır diyoruz.Kombi fiyatlarının bütçenize zarar vermesine engel olun iyi alış verişler dileriz.

DOĞALGAZ VE KOMBİ

                                            DOĞALGAZ VE KOMBİ Doğalgaz ve kombi nedir? Doğalgaz ile kombi ilişkisini açıklamadan önce doğalgaz nedir? Kombi nedir? Sorularını cevaplandırmaya çalışalım: Doğalgaz nedir? Doğalgaz propan, etan, metan gibi Hafif Hydrocarbone moleküllerinden oluşan havadan daha hafif bir gaz çeşididir. Çevre dostu olması günümüz modern dünyasının getirilerinden biri olan hava kirliliğine yol açmaması en önemli özelliklerinden biridir. Hem çok uygun maliyetli olması da ithal edilen bir ürün olmasına rağmen cep yakmayacak bir nimet haline gelmesini sağlıyor. Genellikle Rusya-İran gibi ülkelerden ithal edilen doğal gaz tamamen kokusuz-renksiz ve zehirsiz bir gaz olması sebebiyle son derece güvenlidir. Doğalgazın tercih  edilmesinin en önemli nedenleri

 • Ucuz olması
 • Güvenli olması
 • Sürekli temin edilebilir bir kaynak olması
 • Havayı kirletmemesi
 • Temiz olması
Sayılabilir. Kombi nedir? Kombiler hayatı son derece kolaylaştıran elektrikli ev aletleridir. Doğalgaz ve LPG ile çalıştırılabilen kombiler ev konut ve iş yerlerinin ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde ve yüksek performansla sağlarken son derece güvenli aletler olarak ön plana çıkıyorlar. Kombiler özellikle programlanabilir özellikleri ile evde olunmadığı durumlarda bile önceden program ayarı yapılarak istenen ortam ısısı ayarlanabilmekte ve istenen sürelerde kombinin çalışması sağlanarak enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Son derece temiz bir enerji kaynağı olan doğalgazla çalışan kombiler eski kalorifer kazanlarının havaya saçtığı kömür kirliliğine kökten bir çözüm getirmişlerdir. Kombiler ve doğal gaz günümüz insanı için ihtiyaç duyduğu ev-işyeri ısıtma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan uzun ömürlü ve güvenilir ucuz sistemleri oluşturan parçalardır.

KOMBİLERİN GÜNÜMÜZDEKİ ÖNEM

                                   Kombiler yaşamı kolaylaştıran elektrikli dayanıklı ev aletleridir. Doğalgaz ve LPG ile çalıştırılabilen kombiler ev konut ve iş yerlerinin ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde ve yüksek performansla sağlarken son derece güvenli aletler olarak ön plana çıkıyorlar. Kombiler özellikle programlanabilir özellikleri ile evde olunmadığı durumlarda bile önceden program ayarı yapılarak istenen ortam ısısı ayarlanabilmekte ve istenen sürelerde kombinin çalışması sağlanarak enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Son derece temiz bir enerji kaynağı olan doğalgazla çalışan kombiler eski kalorifer kazanlarının havaya saçtığı kömür kirliliğine kökten bir çözüm getirmişlerdir. Eski ısıtma sistemlerinde komple bir apartmanın ısınması tek bir kazana bağlı idi. Bazı daireler daha soğuk olabildikleri için daha fazla ısınmaya ihtiyaç duydukları halde bazı dairelerin ısısı daha yüksek ve ısıtmaya daha az ihtiyaç duymakta idiler. Kalorifer kazanına günün belirli saatlerinde kömür atılarak tüm bir apartman aynı zamanda ısıtılmaya çalışılıyordu. Bireysel ısınma özgürlüğü getiren kombilerle hem bireysel ısınma özgürlüğü getirildi hem de hava kirliliği büyük ölçüde engellenmiş oldu. “Isındığın kadar öde!” prensibi ile her konut sakinleri diğer konutlardan bağımsız olarak istedikleri zaman evi ısıtıp soğutma lüksüne sahip oldular. Bununla birlikte sıcak su kullanımı da her konutta farklı bir ölçüde olacağından her birey istediği kadar sıcak suyu istediği sıcaklık ayarına getirerek modern insanın hak ettiği ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi derecede karşılayabilir hale geldi.

en iyi kombi markalar

  Kombiler arasında marka ve fiyat farkı standart bir şekilde olmuştur. Bundan dolayı iyi ürün ucuz olmadığı gibi kötü üründe pahalı olmaz. Bu kanı kesin olarak ticarette yer edinmiştir. Türkiye’de satılan başlıca kombi markalarını sıralamak gerekirse söyleyebileceklerimiz; Baymak,Vaillant,Demir Döküm,Buderus,Ferroli,Eca’dır. Bunlar satış rakamlarının üst safhada olan kombi markalarıdır. Fiyata göre en iyi kombileri araştıracak olursak bunlar ortalama bir fiyatta olurlar. Türk markası olan Baymak başta gelebilir. Baymak diğer markalara göre biraz pahalıdır. Çünkü teknolojik olarak diğer firmalara göre bir adım öndedirler. Yoğuşmalı kombi üretiminde Pazar lideri konumunda olan Baymak Kombiler rakiplerine göre daha iyi bir performans sergilediği ortadadır. Orta halli bir kombi arıyorsanız da Eca önerdiğimiz markalardan bir tanesidir. Türk teknolojisini uygun fiyata sunan Eca size güzel performans vereceği gibi ay sonu doğalgaz faturanızı da kabartmayacaktır.

Yoğuşmalı kombi nedir

Yoğuşmalı kombi nedir sorusunu cevaplamadan önce hem yoğuşmalı kombinin avantajlarını anlayabilmek ve hem de yoğuşmalı kombilerin neden diğer kombilerden daha pahalı olduğu sorusunu da yanıtlamış olacağız. Bilindiği gibi kombiler; yaşamı kolaylaştıran elektrikli ev aletleridir. Doğalgaz ve lpg ile çalıştırılabilen kombiler ev konut ve iş yerlerinin ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde ve yüksek performansla sağlarken son derece güvenli aletler olarak ön plana çıkıyorlar. Kombiler özellikle programlanabilir özellikleri ile evde olunmadığı durumlarda bile önceden program ayarı yapılarak istenen ortam ısısı ayarlanabilmekte ve istenen sürelerde kombinin çalışması sağlanarak enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Son derece temiz bir enerji kaynağı olan doğalgazla çalışan kombiler eski kalorifer kazanlarının havaya saçtığı kömür kirliliğine kökten bir çözüm getirmişlerdir. Kombiler çalışma prensiplerine göre bacalı –hermetik ve yarı hermetik kombiler olarak üç kısma ayrılırlar. Ateşleme sistemlerine göre ise elektronik ateşlemeli kombiler ve pilot alevli kombiler olarak iki kısma ayrılırlar. Ön plana çıkan yeni nesil kombiler yoğuşmalı kombilerdir.Şimdi yoğuşmalı kombilerin genel tanımını yapalım: Yoğuşmalı kombi nedir? Yoğuşmalı kombiler diğer kombilerden farklı olarak su buharı ısısını tekrar kullanarak yakıttan tasarruf sağlayan ve verimi yüzde 120 ye varan oranlarda arttıran son derece ekonomik kombilerdir. Isının yeniden kazanılması hem yakıt tasarrufu sağlamakta hem de verimi arttırmaktadır. Böylece yoğuşmalı kombi kullanıcıları daha az para ödeyerek daha fazla ısınmakta ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayabilmetedirler.

KOMBİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

    Kombi alınırken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri kombiler hakkında bilinçli olmak ve yeterli bilgiye sahip olmaktır. Edinilen sağlıklı bilgiler çerçevesinde kombi seçimi yapılacağı için evin durumu, kaç metrekare olduğu, hangi katta bulunduğu ve güneşe olan yönü sıcak su ihtiyacının genel miktarı gibi verilerin ışığında kombi seçilir. Fiyat aralığı oldukça geniş olan kombiler çok çeşitlilik de arz etmektedirler. Bütçe de dikkate alınarak en iyi kalite ve en iyi fiyat seçeneğinin yanında montaj ve servis ücretlerinde de iyi ve ucuz bir hizmet sunabilen firmalar seçilmelidir. Sadece kombi fiyatları göz önüne alınarak seçilen kombiler yarardan çok zarar getirecektir. Eviniz konutunuz ya da ısıtmak istediğiniz iş yeriniz 90 m2 ise alacağınız kombinin 17.000 Kcal-20.Kcal arasında olması gerekir. 150 -200 m2 bir alanınız varsa 24.000 Kcal kapasiteli kombi seçmeniz önerilir. Bununla birlikte alacağınız kombinin mutlaka yedek parça sıkıntısı olmamalıdır. Yedek parça sıkıntısı olan kombilerin ucuz değil bedava verilmesi bile size ileride büyük külfetlere mal olacağı için bir yararı olmaz. Bununla birlikte evinizin apartman dairesinde mi yoksa müstakil mi olduğu da önemlidir. Bir kombi ve tesisatı için uygun görülen süre 15 senedir. Alacağınız kombi markasının TSE standartlarına uygun olmasına ve İSO sertifikalarının alınmış olmasına özen göstermeniz gereklidir. Uzman kişilerce (mühendis-tekniker) keşif yaptırıp evinizin metrekare ölçüsü baca elektrik teçhizatı durumuna uygun olarak evinizi en uygun fiyata en iyi ısıtan kombi sistemini seçmeniz gerekir

en ucuz kombi markaları

  Kombilerin fiyat aralığı markalara göre değişip ve bu fark geniş olunca haliyle en ucuz kombi markalarını araştırmadan olmuyor. Geniş piyasa da sürekli olarak fiyatları değişmesi beklenirken kombi sektöründe bu durum tam tersi oluyor. Standart bir ürünün fiyatı ne artıyor ne de azalıyor. Ama firmaların yaptığı kampanyalara göre değişmektedir. Bir tanesini örnek verecek olursak Baymak Lambert Lx 24 Fi modelli kombinin fiyatı 870 TL ye kadar düşüyor. Yine diğer bir ucuz kombi ise E.C.A. Proteus Plus bu kombinin fiyatı da 999 TL ye kadar düşüyor. Oldukça uygun fiyata satılan kombilerin verecekleri performansta fiyatlarına göre orantılıdır. Çünkü ucuz bir üründen üst düzey performans beklemek biraz mantıksızca olur. Araştırmalarımızda denk geldiğimiz en ucuz kombi ise Protherm Leopard 845 TL’ye alabilirsiniz. Yazdığımız rakamlara kargolar dahil olmuyor. Ortalama kargo ücreti de 35 TL oluyor. Genel olarak hesapladığımız en ucuz kombiyi kapınıza kadar getirmenin bedeli yaklaşık 880 TL gibi bir rakamı buluyor. Performanslarını da incelemenizi öneririz.

BAYMAK KOMBİ FİYATLARI

                                             Baymak kombiler üretimde en iyi malzemelerle donatılırken en uygun fiyat da göz önüne alınarak üretiliyor. Baymak kombi fiyatları rakip üretici firmalarla kıyaslandığında oldukça uygun fiyat seçenekleri sunar. En ucuz kombi baymak kombidir. Kaliteden ödün vermeden müşteri yelpazesini/tabanını genişletme hedefinde olan Baymak kombi aşağıda listelenmiş model ve fiyatlarla her konut için ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde karşılamayı amaçlıyor. İşte bazı baymak kombi model ve fiyatları:

 • Baymak Luna 5 24 fi Hermetik kombi 1,250 TL
 • Baymak Luna 5 Avant yoğuşmalı kombi 24 Fi 1,60O TL
 • Baymak Dou Tec premix yoğuşmalı kombi 24kw 1,750 TL
 • Baymak luna 5 avant yoğuşmalı 31 Fi kombi 1,700 TL
 • Baymak Lectus Duvar tip yoğuşmalı kombi 4,620 TL
 • Baymak luna hermetik 5-31 1,350 TL
 • Baymak lectus yoğuşmalı kombi 55.900 Kcal 3,790 TL
 • Baymak Lectus kombi 77.000 kcal 4,230 TL
 • Baymak Duo Premix kombi 28kw 1,825 TL
 • Baymak Duo Tech Premix kombi 33kw 1,900 TL
 • Baymak Eco hermetik 24 Fi kombi 1,090 TL
 • Baymak Falke Condense yoğuşmalı kombi 1,850 TL
 • Baymak Duo Tech PremiX 45kw 1,990 TL
En kaliteli ve en ucuz fiyatlı baymak kombiler her tip konutun ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi çözümler getirirken ürünlerinde verdiği 7 yıl garanti ile ve kombi ürünlerinde kullandığı kaliteli malzemeleri ile yıllarca ısınma probleminize en iyi çözüm olmaya devam ediyor….

EN UYGUN KOMBİ SEÇENEKLERİ

                                   EN UYGUN KOMBİ SEÇENEKLERİ En uygun kombi seçeneklerini belirlerken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Halk arasında yanlış bilinen bir yargıya değinmek gerekir. En uygun kombi en ucuz kombidir yargısı... Esasında en uygun kombi ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan ve az yakıt harcarken maksimum seviyede ısınma ihtiyacımızı gideren kombidir demek daha doğrudur. Bu kriterler sahip olunan konutun özelliklerine göre ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak ve mümkün mertebe maliyet yükseltmeyecek kombidir. Kombi çeşitleri: Kombiler bilindiği gibi bacalı-hermetik ve yarı hermetik olarak 3 esas kısma ayrılırlar. Ateşleme sistemine göre ise elektronik ateşlemeli ve pilot alevli olarak 2 kısma ayrılırlar. Bununla birlikte yoğuşmalı ve yoğuşmasız tip kombiler mevcuttur. En uygun kombi seçenekleri arasında ilk sıraya geçmeyi başaran yoğuşmalı kombiler ortaya çıkan su buharınınenerjisini de kullanırlar ve diğer tip kombilerin aksine %110 oranına varan oranlarda verimi arttırırlar. Bu açıklamalardan yola çıkarak yedek parça sorunu olmayan geniş bir teknik servis ağı hizmeti sunan yoğuşmalı ve uygun fiyatlı kombi en uygun kombi olacaktır diyebiliriz. E.C.A kombiler Baymak kombiler ve Buderus kombiler rakip kombilere oranla kendi sınıflarında en iyi kombi, en uygun kombi seçenekleri olma yolunda ilerliyorlar. Akranlarına oranla çok daha az enerji tüketen (%20) yoğuşmalı kombiler baca gazı sıcaklığını düşürmekte ve verim artışı sağlamaktadırlar. E.C.A, Baymak ve Buderus yoğuşmalı kombilerde ilk maliyetin yüksek olması göz korkutabilir. Fakat bu iyi bir yatırımdır. Çünkü %20 oranında ısıtma kalitesinden ödün vermeden daha az enerji sarfiyatı yapması faturalara daha az rakamın yansıması manasına gelecektir.

KOMBİ FİYATLARI

                                         GÜNCEL KOMBİ FİYATLARI Güncel kombi fiyatları sürekli çıkan yeni firmalarla ve teknolojinin sürekli olarak gelişmesiyle kombi tasarımlarında ortaya çıkan yeniliklere paralel olarak ve döviz kurlarının artış/azalış oranına göre değişmektedir. Bu kriterlerle birlikte talep yoğunluğu da kombilerin güncel fiyatlarını etkilemektedir. Günümüz piyasasında bazı kombi marka ve modellerinin yanı sıra güncel kombi fiyatları şu şekilde sıralanabilir: E.C.A Marka kombi fiyatları, Eca confeo Plus 24 kw Hermetik kombi: 1,290 TL Eca Confeo Plus 28 Kw Hermetik Kombi:1,350 TL Eca proteus plus 24 Kw Hermetik Kombi: 1,080 TL Bazı Baymak Kombi Güncel Fiyatları, Baymak Falke FX 24 Fi Hermetik kombi: 1,000 TL Baymak Lambert 24 Lx Hermetik kombi: 990 TL Baymak Falke Master 24 kw yoğuşmalı Kombi: 1,420 TL Baymak Lambert Attivo 24 kw yoğuşmalı Kombi: 1,360 TL Baymak Falke Condens Yoğuşmalı kombi:1,780 TL Baymak Star Bridge Extra Yoğuşmalı kombi: 1,670 TL Baymak Duo Tec Premix yoğuşmalı 24 kw kombi:1,700 TL Bazı Buderus Marka Kombilerin Güncel fiyatı ise Şöyle, Buderus U-072 28 Kw Hermetik Kombi: 1,530 TL Buderus Gb 042 24 K yoğuşmalı kombi: 2,100 TL Buderus GB 012 25 k yoğuşmalı kombi: 1,550 TL Buderus 24 kw hermetik u-042 kombi:1,180 TL

BAYMAK KOMBİ KULLANIM VE ÖZELLİKLERİ

                               Baymak kombiler son derece konforlu bir ısıtma sağlarken aynı zamanda her konutun vazgeçilmez ihtiyacı olan sıcak su ihtiyacını en iyi düzeyde karşılıyor. Hem doğalgaz hem de lpg ile çalıştırılabilen Baymak kombiler 7 yıl Baymak servis garantisi altında TSE standartlarının belirlediği güvenlik kriterleri çerçevesinde özenle monte edilmektedir. Baymak kombilerin tüm modelleri montaj ekibi tarafından monte edilmeden önce monte edilecek yerin keşfi, Baymak kombilerin bağlantıların yapılması (su bağlantısı-gaz- baca –elektrik bağlantısı) gibi işlemler deneyimli Baymak teknik servis elemanlarınca özenle yapılmaktadır. Bununla beraber su sertliği de kontrol edilmelidir. Su sertliği 20 F den yüksek ise sisteme polifosfat eklenerek suyun yumuşaması sağlanmalıdır. Baymak Kombiler standart reset düğmesi- durumu gösterir sinyal düğmesi-su sıcaklığı ayar düğmesi ve merkezi ısıtma sıcaklığı ayar düğmesi ünitelerinden oluşur. Baymak Kombi ilk çalıştırma işlemi mutlaka baymak yetkili servis elemanınca yapılmalıdır. Servis elemanı çalıştırma öncesi enerji beslemesini sağlayacak, gaz vanasını açacak ve kumanda paneli üzerinden sıcaklık ayarlaması yapacaktır. Sistemin hava yapması durumunda pompa purjörü kontrol edilecek ve hava yapmış sistemin havasının boşaltılması için purjör üzerindeki orta vida gevşetilerek sistemin havası alınacaktır. Merkezi ısıtma ayar düğmesi ile ortam istenen ısı derecesinde ayarlanabilir. Aynı şekilde suyun sıcaklığı da istenen değerde ayarlanabilir. Baymak kombi sistemlerinde farklı bir baymak kombi özelliği olarak yüksek debilerde dahi su sıcaklığını korumak amacı ile sistemde debi limitörü kullanılmıştır.

KOMBİ KULLANIMI

                                                             KOMBİ KULLANIMI Kombi Kullanımına geçmeden önce kombinin genel bir tanımını yapmak gerekiyor. Ev-işyerleri ve konutların hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacının 7/24 kesintisiz sağlanabilmesi amacıyla tasarlanmış LPG ve/veya Doğal gaz ile çalışan sistemlerdir. Oldukça hafif ve kolay taşınabilir olan kombiler duvara monte edilirler. Çelik-bakır(cu) ve aleminyum (Al) metallerinden oluşan bu yapı aynı zamanda plastik parçalar da içerir. Ekipman olarak termostat, kontrol panosu, genleşme tankı gibi zorunlu sistemler ve emniyet ekipmanları ile donatılan kombilerin en önemli özelliği bağımsız ısınma özgürlüğü sağlamalarıdır. Kombilerden önce kullanılan termosifon ve şofben-boyler gibi ısıtma araçlarına ihtiyaç bırakmayan kombiler günümüz insanının ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılama problemlerini kökünden hallederek daha güvenli ve konforlu bir yaşam sunuyor. Çalışma ilkesi olarak borulardaki suyu eşanjör aracılığı ile ısıtma ilkesine dayanan kombiler son derece kolay ve güvenilir kullanımı ile istenen ısıda ev ve su sıcaklığını ayarlayabiliyor. Program saati özelliği ile evde bulunmadığınız zamanlarda bile kombinin çalışma programını ayarlayabilirsiniz. TSE standartlarında ön görülen tüm güvenlik tedbirlerinin alındığı kombi sistemleri son derece güvenilir sistemlerdir. Kombiler çalışma türlerine göre bacalı –hermetik ve yarı hermetik kombiler olarak 3 kısma ayrılırlar. Ateşleme sistemlerine göre ise elektronik ateşlemeli kombiler ve pilot alevli kombiler olarak 2 kısma ayrılırlar. Ön plana çıkan yeni nesil kombiler yoğuşmalı kombilerdir. Kombiler gerekli teçhizatların ve kurulumun ardından kombi üzerindeki kumanda düğmeleri vasıtası ile çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanıcıya düşen aç/kapa düğmesini kullanarak kombiyi çalıştırmak ve ortamın ve suyun sıcaklığını gösterge üzerinde istenen değere getirmek.

KOMBİ VERİMLERİ

                                                          Kombiler yaşadığımız hayatı son derece kolaylaştıran evlerimizi ısıtan ve sıcak su ihtiyacımızı 7/24 yerine getiren son derece kullanışlı elektrikli ev aletleridir. Hem doğalgaz ve hem de LPG ile ayrı ayrı çalıştırılabilen kombi üniteleri ev ve iş yerlerinin hem ısınma ve hem de sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde ve yüksek performansla sağlarken son derece güvenli dayanıklı ev aletleri olarak ön plana çıkıyorlar. Kullandıkları doğalgaz yakıtı son derece güvenli renksiz kokusuz havadan daha hafif mavi alevli çevre dostu bir yakıt türüdür. Kombiler özellikle programlanabilir özellikleri ile evde olunmadığı durumlarda bile önceden saat-program ayarı yapılarak istenen ortam ısısı istenen saatlere ayarlanabilmekte ve istenen sürelerde kombinin çalışması sağlanarak enerji tasarrufu dahi yapılabilmektedir. Son derece temiz bir enerji kaynağı olan doğalgazla çalışan kombiler eski kalorifer kazanlarının havaya saçtığı kömür kirliliğine kökten bir çözüm getirmişlerdir. Kombiler ve doğal gaz günümüz insanı için ihtiyaç duyduğu ev-işyeri ısıtma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan uzun ömürlü ve güvenilir ucuz sistemleri oluşturan araçlardır. Kombilerden en iyi derecede verim elde edebilmek için belirlenen standart kurallara göre kullanmak gereklidir. Bunun için de bilinçli bir kullanıcı olmak gerekiyor. En basit örnek olarak yakıt sarfiyatı yapmak adına bilinçsizce tüm petekleri kapatmak kombinin çalışma sistemini bozacaktır. Kullanılmayan petekleri kapatmak ve en az 3 peteği sirkülasyon devirdaim için açık bırakmak zorunludur. Kombilerden en iyi verimi alabilmek için alınan kombilerin mutlaka kullanım kılavuzlarının iyi okunması ve anlaşılması gereklidir.

Üye olmak ne gibi avantajlar sağlar?

Sitemize üye olarak, her alışveriş yapmak istediğinizde bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmazsınız ve duyurularımızdan öncelikli olarak haberdar edilirsiniz.

Nasıl üye olabilirim?

Üye olmanız için sitenin tepe bölümünde yer alan "Yeni Üye" bölümünü tıklayınız. Sizden istenen bilgileri doldurunuz ve kaydediniz.

Üye olmak zorunlu mudur?

Sitemizden alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız zorunludur. Ayrıca üye olarak üyelerimize sunduğumuz özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Üyelik ücretli midir?

www.spotkombi.com sitesine üye olmanız durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişinizi yaptıktan sonra tepe bölümde yer alan "Hesap" bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilir, yeni bilgilerinizi kaydedebilir ve mevcut bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Site üzerinde aradığım ürünü nasıl bulabilirim?

Sitemizde tüm sayfalarda tepe orta bölümde yer alan "Ürün Arama" bölümündeki boş kutucuğa arama yapmak istediğiniz ürünün adını/kodunu/modelini yazın. Siz giriş yaptıkça alt bölümde akıllı arama sistemi kritere uygun kayıtları listeleyecektir. İster bu listeden herhangi bir ürüne tıklayıp o ürünün açılmasını sağlayabilir, isterseniz "ara" butonunu tıklayarak arama bölümüne yazdığınız kıstasa göre ürün listelemesi yapabilirsiniz. Ayrıca ana sayfa sol bölümde yer alan kategorilerden de ürünlere ulaşabilirsiniz.

Alışveriş sepeti nedir?

Almak istediğiniz ürünleri toplu olarak görebildiğiniz alandır. Alışveriş sepetinizden ürün çıkarabilir, ekleme yapabilir ya da miktarlarını artırıp azaltabilirsiniz.

Ürünlerin stok bilgisini nasıl öğrenebilirim?

Sitemizde satışı yapılan ürünler için düzenli stok kontrolü yapılmakta ve sitemizde güncel stoklar gösterilmektedir. "Stokta yok" şeklinde görünen ürünler için sipariş alınamamaktadır. Güncel stok ile ilgili bilgi alabilmek için iletişim bölümünden ya da bilgi@spotkombi.com adresinden site yönetimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?

Almak istediğiniz ürünü seçip, "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Sepetinizden "Satın Al" butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçiniz. Teslimat için tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçiniz. Ödeme tutarı, KDV ve kargo taşıma ücreti dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayın ve siparişi tamamlayınız. Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketi ile müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

Siparişimi doğru olarak verdiğimi nasıl anlarım?

Siparişinizi tamamladıktan sonra, sipariş numaranızın yer aldığı bir metin karşınıza çıkacaktır. Sipariş numarası, siparişinizin başarılı bir şekilde oluşturulduğu anlamına gelmektedir. Siparişinizi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra üye mail adresinize, siparişinize ait bilgiler gönderilmektedir.

Siparişi nasıl takip edebilirim?

Üye girişinizi yaptıktan sonra site tepe bölümündeki "Siparişler" bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili tüm aşamalar bu bölüme yansıtılacaktır. Siparişler mesai saatleri içinde aynı anda kontrol edilmekte ve saat 16:00'ya kadar verilen siparişler işleme alınmaktadır. Cumartesi, Pazar verilen siparişler Pazartesi günü; resmi tatillerde verilen siparişler, tatil sonrası ilk iş günü işleme alınmaktadır.

Sipariş için nasıl ödeme yapabilirim?

Sitemizde Banka Havale/EFT, Kredi Kartı, Posta Çeki, Mail Order, Kapıda Ödeme ve Elden nakit ödeme seçenekleri ile sipariş verilebilmektedir. Kredi kartınıza uygun seçeneği seçtikten sonra 16 haneli kart numarasını, son kullanım tarihini ve kartınızın arka tarafında yer alan 3 haneli güvenlik numarasını giriniz. 3D Secure ( Şifre ile onayla ) : Kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda güvenlik prosedürü gereği ilgili bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu bölüme girilen bilgiler banka ile kart sahibi arasındadır ve güvenli işlem yapmanıza olanak sağlar. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir. İşleminizi “şifre ile onayla 3D” ile yapmanız durumunda banka kayıtlarında yer alan cep telefonunuza kısa mesaj gönderilmektedir. Banka veri tabanında bilgileriniz güncel değil ise, banka ekranından ayrılarak sitemiz üzerinden güvenli olarak işleminize devam edebilirsiniz. Kredi kartı ile işlem gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir sorun nedeniyle işlemin gerçekleşmemesi durumunda, müşteri ve site yönetimi haberdar edilmektedir. Havale/EFT ile ödeme: Havale/EFT ile ödeme, sadece banka işlemleri ile kabul edilmektedir. Siparişinizin ödeme aşamasında havale/EFT seçeneğinden ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçiniz. Ödemenizi seçtiğiniz bankaya havale/EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile yapmış olduğunuz ödemelerde daha hızlı işlem yapabilmek için havale açıklama bölümüne sipariş numaranızı belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ödemenize ait dekontu, siparişinizi teslim alana kadar saklayınız. Ödemeniz ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda sizden dekont talep edilecektir. Havale bilgilerini sipariş aşamasında not edebilirsiniz. Havale/EFT ile verilen siparişlerde ödeme hesaplara geçtikten sonra sipariş işleme alınmakta ve kargo ile gönderilmektedir. Ödemesi beklenen siparişler en fazla 3 iş günü sistemde bekletilmektedir. Sipariş verildikten sonra 3 iş günü içinde ödemesi gelmeyen siparişler iptal edilmektedir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi tamamladıktan sonra iptal etmek istemeniz durumunda; telefon, elektronik posta ya da sağ alt bölümde yer alan “İletişim” bölümünden iptal talebinizi bize iletebilirsiniz. İptal talebinizi iletirken neden belirtmenizi rica ederiz ( yanlış ürün sipariş geçilmesi, ürün ya da ödeme tipi değişikliği vb. gibi). İptal talebiniz işleme alındıktan sonra, tarafımızdan iptal gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Yeni vermiş olduğunuz ya da teslim aldığınız siparişlerde değişiklik yapabilirsiniz. Yeni vermiş olduğunuz siparişte değişiklik yapmak için, sipariş kargoya verilmeden bizimle irtibata geçmeniz ve yeni siparişinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Siparişimi nasıl teslim alabilirim?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişler kargo firmaları aracılığı ile veya duruma göre teslimat şeklinde adresinize gönderilmektedir.

Teslimat aşamasında nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizde seçmiş olduğunuz ürün firmamızdan kontrol edilerek paketlenmektedir. Yapılan kontroller sayesinde, firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderim yapılma ihtimali yoktur. Teslimat aşamasında, kargo görevlisinden paketinizi teslim almadan önce mutlaka dış pakette herhangi bir zarar, bozulma, deforme olup olmadığını kontrol ediniz. Herhangi bir problem var ise, kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve paketi geri gönderiniz. Tutanak, kargo firmalarının hasarlı paketlerin tespiti ile ilgili olarak vermiş olduğu bir hizmettir. Ürün tutanak ile birlikte firmamıza iade edilir ve gerekli kontroller yapılarak siparişiniz tekrar işleme alınır.

Siparişim için farklı teslimat ve fatura adresi seçebilir miyim?

Sipariş aşamasında farklı teslimat ve fatura bilgileri oluşturabilirsiniz. Ürünler, teslimat adresinize irsaliye ile gönderilmekte ve faturanız 7 iş günü içinde fatura adresinize posta ile gönderilmektedir. Sipariş birden fazla ürün içeriyor ise, ürünler ayrı ayrı adreslere gönderilememektedir.

Teslimat süresi kaç gündür?

Teslimat süresi, ürünler kargoya verildikten sonra 1-3 iş günüdür. Bu süreler genel teslimat süreleridir. Tarafımızdan kargoya teslim edilen siparişlerle ilgili olarak yaşanacak gecikmeler seçmiş olduğunuz kargo firmasının sorumluluğu altındadır. Teslimat süresi bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterilebilmektedir.

Teslim aldığım ürün hatalı/kusurlu, ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız üründe herhangi bir hata ya da kusur olması durumunda, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde firmamızla irtibata geçerek bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekilde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak, faturasını da pakete ekleyerek geri gönderiniz. Tarafımıza ulaşan ürün gerekli kontrollerden geçtikten sonra, talebiniz doğrultusunda işlemleriniz yapılmaktadır.

Sitenizin güvenliği hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Sitemizin sipariş sayfalarında haberleşme 128 bit SSL ( Secure Socket Layer ) güvenlik teknolojileri kullanılarak sağlanmaktadır. Bu sayede girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankanıza ulaşmaktadır. Bu sayfada adres çubuğunda https://... Şeklinde görünmektedir. Sitemizde bilgilerinizin güvenliğin sağlanması amacı ile RapidSSL 128 bit koruma kullanılmaktadır.

Kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kredi kartı güvenliği öncelikle 3D Secure ( şifreli onay ) ile sağlanmaktadır. 128 bit SSL şifreleme teknolojisi ile bilgiler şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve 3.şahısların erişimi engellenmektedir. Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kurum/kuruluş ya da 3.şahıs bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucu müşteriye bildirilmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta ya da benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Firma yetkililerimiz dahil olmak üzere bilgilerinize erişilmesi mümkün değildir.

Mesafeli sözleşmeler uygulama esasları hakkında yönetmelik

Ödeme ve teslimat bilgileri

Gizlilik ve güvenlik bildirimleri

Müşteri hizmetlerine hangi saatler arasında ulaşabilirim?

Müşteri hizmetlerimiz: Hafta içi 09:00 / 18:00 - Cumartesi : 09:00 / 14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi öğleden sonra ve pazar günü müşteri hizmetleri telefon desteği bulunmamaktadır. Acil durumlarda bilgi@spotkombi.com adresine mail atabilirseniz, en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir. 

BUDERUS KOMBİ FİYATLARI

                                   BUDERUS KOMBİ FİYATLARI   Buderus Kombi fiyatları / en ucuz Buderus kombi konulu makalemizde Buderus kombi fiyatlarına değinmeden önce Buderus Kombiler hakkında bilgi vermeye çalışalım.Doğalgaz maliyetlerinin sürekli artması tüketicileri enerji konusunda son derece tutumlu davranan kombilere yöneltiyor. Enerji kullanımında yakıt tasarrufu sağlayan kombiler tüketiciler için önem arz ediyor.kaliteli ve konforlu olmakla beraber kolay arıza yapmayan ve arıza yaptığında teknik servis ağı geniş ve yedek parça stoku bol olan markalar arasında bulunan Buderus kombiler arasında en çok tercih edilenleri yoğuşmalı hermetik bacalı kombilerdir. Kombilerde yoğuşma teknolojisi ile %105 oranında verim sağlanabilmektedir. Su buharının tekrar enerji olarak kullanılmasına olanak tanıyan yoğuşmalı Buderus kombiler düşük yakıt ile yüksek verim sunuyor. Ekonomik şekilde yakıt tüketen Buderus kombiler su sıcaklığına göre modülasyon yapabilen akıllı sistemlerle ile donatılmış. Bununla birlikte kullanma suyu sıcaklığına göre de modülasyon yapabilen yoğuşmalı hermetik kombiler kullanama suyu sıcaklığını da ayarlayabiliyor.

 • Buderus U 042 kombi modeli
 • Buderus U 072 kombi modeli
 • Buderus U 053 kombi modeli
 • Buderus Logomax kombi modeli
 • Buderus GB Basic Plus kombi modeli
 • Buderus U 053 kombi modeli
 • Buderus u 062 kombi modeli
 • Buderus Logomax Plus kombi modeli
 • Buderus GB 022kombi modeli